Yeni

8 Mayıs 2014 Perşembe

Şok Diyetler Zararlı Mıdır ? Şok Diyetlerin Zararları Nelerdir ?


Şok Diyetler Zararlı Mı ? Şok diyetlerin zararları nelerdir ?


Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle şok diyetlerin zararları hakkında bir yazı paylaşacağız. Şok diyetler zararlımıdır ? Şok diyetlerin zararları nelerdir ? gibi sorularınıza cevap verecek olan bu konu başlığı sizi oldukça bilgilendirecektir.

Şok Diyetler Zararlı mıdır ?

Şok diyetler son derece düşük kalori almanıza neden olan diyetlerdir ve haftada 3-5 kilo vermeyi vaat ederler. Fakat vücudumuzun ihtiyaçlarını karşılamaktan oldukça uzaktadırlar. Önemli nokta ise bu tarz diyetlerde yağ kaybedilmez. Vücudumuzda yer alan su ve kas kayıpları gerçekleşir. Vücut bu tarz diyetler yüzünden gerekli enerjiyi sağlayamaz ve enerji için kas proteinlerini ve karaciğerde bulunan glikojen şekerini kullanmaya başlar. Gün boyunca aç kalmanın sonucu olarak kan şekeri düşer, güçsüzlük, halsizlik, yorgunluk ve baygınlık durumları ortaya çıkar. Öğrenme ve iş performansı oldukça düşer. Tartıda görülen kayıplar aldatıcıdır çünkü su ve kas kayıplarından dolayı biz bu şekilde görürüz.

Yağsız doku kitlesinin vücuttan atılması yani kasların erimesi ve kaybedilmesi sonucundayağlanma artar. Çünkü vücudumuzda ne kadar kas varsa metabolizma hızımız o kadar yüksek çalışır. Yağ yakma yeteneğini kaybeden vücut daha kolay ve çabuk yağlanır. Karında ve bel bölgesinde, üst bacak bölgesindeki yağlanma çok daha kolay gerçekleşir.

Metabolizmayı yavaşlatarak kilo almanızı kolaylaştırır. İlk başlarda bir miktar kilo verseniz dahi daha sonra bu kilo geri alınır. Hatta eskisinden daha az yemek yeseniz bile daha çok kilo almanıza sebep olur. Çünkü metabolizmanız artık daha yavaş çalışmaktadır ! Ayrıca metabolizması bozulan bir kişinin bunu düzene sokması oldukça zor ve uzun bir süreçtir !
Güncel diyet listeleri ve kilo verme yöntemlerini bu adreslerden inceleyebilirsiniz.
şok diyetler zararlı mıdır ?
Şok Diyetler Zararlı mıdır ?

Yorum Gönder

 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 urle.net Zararlı Her Şey Hakkında Yararlı Bilgiler
İzinsiz kopyalanamaz.