Yeni

11 Mayıs 2014 Pazar

Mikrodalga Fırın Zararlı Mı ? - Mikrodalga Fırının Zararları


Mikrodalga Fırın Zararlı Mı ? - Mikrodalga Fırının Zararları

Teknolojinin insanoğluna sunduğu nimetler elbette tartışılmaz.Fakat tabii olarak bu getirilerin de eksi yanları vardır.Mikrodalga fırınlar da teknolojinin bize sunduğu güzel nimetlerden biri. Bu konumuzda mikrodalga fırınların zararlarını, insanlara olan etkilerini tüm yönleriyle ele alacağız. Yani kısacası kafanızdaki mikrodalga fırın zararlı mı ? Mikrodalganın zararları nelerdir ? sorularını gidereceğiz.

Mikrodalga fırınlar bir çeşit radyoaktif ve ışın dalgalarından oluşmaktadır.Bu sayede elektromanyetik enerji üretmiş olurlar.Mikrodalgalar, mikrodalga fırının dışında telefon sinyallerinde ve bilgisayar ağlarının arasındaki iletişimde yoğun olarak kullanılmaktadır.Mikrodalga fırınların içlerinde bulunan magnetron tüpleri sayesinde elektron ve manyetik olarak elektriği kullanarak radyasyon üretirler.Ve bu oluşan radyasyon yüzünden yiyeceklerin DNAları zarar görür.

Mikrodalga fırın sayesinde ısıttığımız ve yahutta çözelttiğimiz besinlerin vücudumuza zararları vardır .İlk olarak radyasyon yiyeceklerin moleküllerinin bozulmasına yol açar.Bu olaydan sindirim sistemimiz olumsuz yönde etkilenir.Bu konuda çeşitli araştırmalar yapılmıştır.Yapılan araştırmalardan biri ise çok uzun yıllar yemeklerini mikrodalga fırın sayesinde ısıtan ve tüketen insanların çoğunun mide ve ya bağırsak kanserine yakalandığı tespit edilmiştir.

Aynı zaman mikrodalga fırınlar lenf sistemlerinin düzenli yapısını, kadın  ve erkeklerde hormonların düzenini, sinir sistemini, beyin fonksiyonlarının çalışmasını  olumsuz yönde etkiler.Bu yüzden mikrodalga fırınlar fizyolojik dengenin bozulmasına da yol açar.Bu rahatsızlıkların bileşkesinde insanları psikolojik olarak da etkilediği açıkça ortadadır.Tavsiyemiz mikrodalga fırınları evinizde bulundurmamanız ve kullanmamanız. Sağlığınız açısından en doğru olanı budur.
mikrodalga fırının zararları
Mikrodalga fırının zararları nelerdir ?


Yorum Gönder

 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 urle.net Zararlı Her Şey Hakkında Yararlı Bilgiler
İzinsiz kopyalanamaz.