Yeni

8 Mayıs 2014 Perşembe

Kalıcı Dövme Yaptırmak Zararlı Mı ? Kalıcı Dövmenin Zararları Nelerdir ?

Kalıcı dövme yaptırmak zararlı mı ? Bugün bu sorunuza yanıt vereceğiz. Dermatoloji uzmanı Dr. Dilek Peker dövme yaptırmak için kullanılan kimyevi maddelerin çok önemli ölümcül hastalıklara yol açtığını söyledi.

Yaptırılan dövmelerde yazıcı mürekkebi, otomobil boyası gibi boyaların ana maddesi olan güçlü kimyasal maddeler kullanılıyor. Bu maddeler tümor oluşmasına, kimyasal zehirlenmelere, hepatite, AIDS'e ve çok daha fazla ölümcül hastalıklara sebebiyet veriyor.

Zaman gazetesinde yer alan habere göre, Dr. Dilek Peker tıpta ''tutuaj'' olarak isimlendirilen kalıcı dövmelerin, deri altına enjekte edilerek vücudun farklı bölgelerine işlenerek yapıldığını belirtti. Dövme için kullanılan pek çok iğnenin cerrahi çelikten yapılmadığını da sözlerine ekleyen Peker '' Steril ortamlarda iğneye bulaşmayan mikroplar, kana karışarak enfoksiyonel hastalıkların bulaşmasına sebep oluyor. Eğer iğneler birden çok kişide kullanılıyorsa, bu, sarılıktan AIDS'e kadar bütün hastalıkların bedene yerleşmesine davetiye çıkarır.'' açıklamasında bulundu.

Vücuda yapılan bu tür dövmelerin cerrahi müdahale dışında silinemeyeceğiniunutmamak gerekiyor. Dövmesini sildirmek isteyenleri hem çok zorlu bir operasyon bekliyor hemde yüksek bir ücret ödemeleri gerekiyor. Kalıcı dövme yaptırmak isteyenler bu yazıdan sonra bir kez daha düşünecektir.
kalici dövmenin zararlari
Kalıcı Dövme Zararlı Mı ?

Yorum Gönder

 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 urle.net Zararlı Her Şey Hakkında Yararlı Bilgiler
İzinsiz kopyalanamaz.