Yeni

11 Mayıs 2014 Pazar

Bonzai (Bonsai) Zararları Nelerdir ?


Bonzai (BonSai) Zararlı Mıdır ? Zararları Nelerdir ?

Öncelikle Bonsai nedir ? sorusuna yanıt verelim. Bonsai kelimesinin kökü Japonca'dan gelir. Bon (tas, tabak) ve Sai(ağaç) kelimelerinin birleşiminden meydana gelir.Türkçe'ye bonzai olarak geçmiştir. Bonsai aslında minik bir Japon ağacına verilmiş isimdir.Fakat ismi eğitim yerlerimize kadar girmiş olan bonzainin bununla uzaktan yakından alakası yoktur.

Bizim ele aldığımız bonzai cüzi miktarda satılan bir uyuşturucu türüdür. İnsanların akıllarını oynatarak onları ölüme sürükleyen bir zehirdir bonzai. Sokaklarda bonzai adı kullanarak satılan uyuşturucular aslında "Sentetik Kannobionid” adı altında birden fazla maddeyi içerir.

%100 kimyasal olan bu maddeler çeşitli bitkilerin kurutulmuş yapraklarının emdirilmesiyle yapılır.Sentetik Kannobionid'in etkileri araştırılmadan, insanlar ve ya hayvanlar üzerinde deney ve hiç bir test  yapılmadan satışa sunulmaktadır.Bu kimyasalları ilk üreten kişi olan Profesör John W. Huffman bu olaya şöyle yorum yapıyor: “Bunu kullanan kişiler aptaldır! Ne gibi etkileri olacağını kimse bilemez!”

En önemlisi “JWH-018¨ isimli kimyasal maddenin insan vücudunda ne gibi etkilere yol açtığı bilinmediği için bonzai kullanmanın ölümle sonuçlanabileceğini akıldan çıkarmamak gerekir.

Uzun bir süredir bonzai, Jamaican olarak bilinen kimyasal maddenin satışı internet üzerinden yapılmaktaydı. Ciddi derecede bağımlılık yapan ve tıbbi açıdan bir yararı bulunmayan bu uyuşturucunun alımı, satımı ve bulundurulması 2011 yılında yasaklanmıştır. Bonzai'nin içinde bulunan kimyasal ürünler direk beyne etki eder. Bonzai ve Jamaica tek kullanımda alışkanlık yapabilme potansiyeline sahiptir.Bu yüzden sakın ola bu uyuşturuculara başlamayı aklınızdan geçirmeyin.Yapılan bir araştırmada genç yaşta kalp krizi yüzünden vefat eden kişilerin %90'ının Bonzai kullandığı tespit edilmiştir.

bonsai zararları
Bonzai (Bonsai) Zararları Nelerdir ?
Türkiye'de son 4 yıldır bonzai gençlerin kullandığı maddeler arasında.Hatta o kadar yaygın ki bonzai hakkında yazılmış şarkılara, bonzai ticareti için telefon numaralarına ulaşmak mümkün.Türk Polisi sürekli yapılan operasyonlarla çeteleri bir bir çökertmekte.

Yorum Gönder

 
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 urle.net Zararlı Her Şey Hakkında Yararlı Bilgiler
İzinsiz kopyalanamaz.